G.O.S.B. Pelitli Köyü Tavşanlı Yolu Cad. NO:137 Gebze/Kocaeli
+90 262 751 11 55 - 56
info@baransan.com.tr

Başkan Mesajı

Başkan Mesajı

Baransan’ı anlamak bazı değerlerin bütününü kavramaktan geçer. 30 m2’lik  küçük bir yerden, 14.000 m2 alan üzerine kurulu, 5.000’e yakın kalıp çeşidiyle alüminyumun kullanıldığı hemen hemen her sektöre hitap eden entegre bir alüminyum profil firmasına dönüşen. Baransan, büyük bir değişim yaşarken, belli  değerlerimiz asla değişmemiştir. Baransan için değişmeyen bir diğer özellik de “alüminyum üreticisi” olduğu gerçeğidir. Alüminyum dışındaki yapılanmalarımız, Murat Baran koordinatörlüğünde oluşturulan ve yönetilen MB Makina gibi yine bu ana işimizi destekler nitelikte olmuştur ve böyle olmayı da sürdürecektir.

Baransan A.Ş, son yıllarda hızlı bir değişim ve büyüme süreci yaşıyor. Genel Müdürümüz Hıdır Baran ve ekibinin sahip olduğu misyon ile yapılan yeni yatırımlar, teknolojik yenilenme, kurumsallaşma çalışmaları, yeniden yapılanma, yeni şirketler, yeni pazarlar ve yeni ürünlerle hedef kitle kümemiz çok daha hızlı genişlemiş oldu. Durmaksızın büyüme imkânları araştırılıyor, verimliliğin artırılmasına yönelik planlamalar yapılıyor, yenilikçilik destekleniyor, teknolojik altyapı güçlendiriliyor, insan kaynaklarımız zenginleştiriliyor. Bu yoğun gündemle Baransan, 21. yüzyılı doğru okuyarak ve geleneksel değerlerini koruyarak değişen dünyaya ayak uydurma başarısını sürekli kılmayı hedefliyor. Bu yapısal değişikliklerle sürdürülen büyüme trendi, Baransan A.Ş.’yi küresel bir oyuncu yapmayı amaçlıyor.

Dünyamız, Baransan’ın kurulduğu yıllardaki dünya değil… Babalarımızın birkaç gün gecikmeyle ulaşabildiği “dünya havadislerine”, çocuklarımız internetten tek bir tuşla anında ulaşıyor. Dünyanın öbür ucundaki olaylara, insanlara televizyonlardan anında tanıklık ediyorlar. Bilgi teknolojisinin dönüşümünden de beslenen küreselleşme, ekonomi başta olmak üzere hayatın her alanını etkiliyor.

Küreselleşme sayesinde şirketler, ülkelerinden kilometrelerce uzaktaki tüketicilere yanı başlarındaymış gibi ulaşabiliyorlar. Dünya öylesine küçülüyor ki, burda üretimini yaptığımız alüminyum profiller, bir başka ülkedeki yapılarda rahatlıkla yer alabiliyor.

Bu bize, Türkiye markası olarak sadece ülkemizi değil, dünyayı da anlamak zorunda olduğumuz mesajını veriyor.

Bu mesaj bize değişim sürecimizi, hem Türkiye hem de dünyadaki ekonomi ve alüminyum sektöründeki gelişmeleri yakından izleyerek yönetmemizi söylüyor. Değişen tüketici eğilimleri ve alüminyum teknolojisindeki gelişmelerle “alüminyum” kavramı yeniden tanımlanıyor. Ana işimiz olan alüminyum sektöründe tüketici beklentileri sadece kaliteli ürünlerle sınırlı değil. Tüketicilerimiz bizlerden uygulamalarını kolaylaştıran yeni ürünlerde bekliyor. Baransan A.Ş. olarak faaliyet gösterdiğimiz alüminyum profil kategorilerinde dünyadaki trendleri yakından takip etmekle yetinmiyoruz. Bilgi yönetimi, inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarıyla bu trendlerin oluşmasına da katkıda bulunarak tüketici beklentilerini en üst düzeyde karşılıyoruz.

Baransan A.Ş. ülkemizin, toplumumuzun sosyal gelişimine her zaman duyarlı olmuştur. Sosyal sorumluluk anlayışımız, eğitim, spor, çevre, sağlık konularındaki gelişme ve iyileşmeleri teşvik eden bir yaklaşımdır.

Hem Türkiye’nin hem Baransan’ın dünyadaki geleceğine inanıyor ve buna güveniyoruz.

Mirseddin BARAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Translate »